*بوقلمون زنده 76000 ریال - لاشه کامل بوقلمون 98000 ریال - ذرت 6800 ریال - سویا 14500 ریال - دان آغازین بوقلمون 19350 ریال - پیش دان بوقلمون 16900 ریال - میان دان بوقلمون 15450 ریال - پایان دان بوقلمون 13900 ریال - جوجه بوقلمون گوشتی 75000 الی 115000 ریال *

مرغ در مازندران بارگیری نمی‌شود

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور، اوضاع این صنعت را نامطلوب عنوان کرد و گفت: هم‌‌اکنون در مازندران مرغ بارگیری نمی‌شود.
محمد یوسفی با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم‌مرغ به کشور افغانستان در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اظهارداشت: صادرات به عراق همچنان محدود است.
وی اظهار امیدواری کرد: صادرات مرغ ایرانی به عراق در آینده‌ای نزدیک از سر گرفته شود، ضمن اینکه در حال حاضر بازار مرغ در شرایط نامطلوبی به سر می‌‌برد.
یوسفی با بیان اینکه روز گذشته قیمت مرغ آماده به طبخ در میدان بهمن به ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان رسید، گفت: همچنین مرغ زنده به صورت مدت‌دار ۳۷۰۰ تومان و نقدی بین ۳۴۰۰ تا ۳۴۵۰ تومان خرید و فروش می‌شود.
وی اظهارداشت: پیش‌‌بینی ما این است که اوضاع تا مهرماه به همین شکل باقی بماند و هیچ راه‌حلی جز کاهش تولید وجود ندارد، ضمن اینکه قیمت جوجه نیز با افت زیادی همراه بوده است.
این مقام مسئول، وضعیت تولیدکنندگان مازندرانی را بسیار نامطلوب عنوان کرد و افزود: در مازندران مرغ بارگیری نمی‌شود. کسانی که مرغ زنده از تولیدکنندگان خریداری می‌کنند، هرطور دوست دارند زورگویی می‌کنند و مرغ‌داران به شدت گرفتار هستند.
یوسفی با بیان اینکه در حال حاضر فشار روی شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ مازاد بسیار زیاد است، تصریح کرد: مگر شرکت پشتیبانی چقدر توان خرید دارد؟ به اعتقاد بنده شرکت باید خود را از این ماجرا کنار بکشد و حتی یک عدد مرغ هم خریداری نکند.
وی، میزان خرید شرکت پشتیبانی امور دام را بسیار زیاد عنوان و اضافه کرد: خرید مرغ مازاد توسط شرکت زمانی برای صنعت تاثیرگذار و مفید است که قیمت مرغ زنده در بازار کمتر از ۴۴۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان نباشد اما وقتی که شرکت پشتیبانی محصول مازاد را جمع‌آوری می کند و از آن طرف مرغ‌دار مرغ زنده را ۳۵۰۰ تومان می‌فروشد، بنابراین این اقدام موثر نیست.

* تامین کننده نژاد های مختلف جوجه بوقلمون  -  تامین کننده دان ، کنسانتره و سایر نهاده ها مخصوص به نژاد های مختلف بوقلمون  -  تامین کننده تجهیزات مخصوص بوقلمون  -  بهترين تامين کننده نيازهاي بوقلمون داران ايران  -  اعلام اخبار جديد روز دنيا و ايران  - تامین کننده گوشت بوقلمون به صورت جزئی و عمده *